O mnie


Imię i nazwisko: Krzysztof Knapik
Wiek: sekund

Kim jestem

Jestem absolwentem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie pracuję jako Inżynier Oprogramowania (Software Engineer) w Teleca Poland. Urodziłem się w Łodzi i już od najmłodszych lat pasjonowały mnie komputery.

Wszystko zaczęło się w dniu, kiedy po raz pierwszy ujrzałem komputer na oczy. Był to laptop z monochromatycznym monitorem oraz uruchomioną na nim grą Prince of Persia. Niesamowita jak na tamte czasy grafika oraz animacja sprawiły, że wprost nie mogłem oderwać wzroku. Ten niewielki kawałek sprzętu miał w sobie coś wyjątkowego, pięknego i wciągającego, jakąś nieuchwytną magię, która sprawiła, że jedyne czego wówczas chciałem, to dowiedzieć się jak to cudo działa. Już wtedy wiedziałem kim chcę być w przyszłości. Pragnąłem zostać “zaklinaczem komputerów”.

Moją drugą pasją są gry i konsole. Swoją przygodę z grami rozpocząłem w podstawówce, kiedy to na spółkę z bratem dostaliśmy klona Atari 2600 wraz z Wild Gunman, przy którym spędziliśmy niejeden wieczór. Potem nastały złote czasy Pegasusa oraz takich hitów jak Battle City, Duck Hunt oraz Micro Machines, w które graliśmy do upadłego i na których masa joysticków oraz padów zakończyła swój żywot. Po prostu miodzio! Kilka lat później przesiadłem się na PlayStation, której byłem jednym z pierwszych posiadaczy w Polsce. Wówczas szaleństwo rozpoczęło się na dobre…

Certyfikaty

Oracle Certified Expert, Java EE 6 JavaServer Pages and Servlet Developer
Sun Certified Java Programmer for Java SE 6
Junior Level Linux Professional (LPIC-1)