Internetowy testament

Nie znamy dnia, ani godziny, kiedy nasze życie dobiegnie końca. Okazuje się, że w sieci istnieją serwisy, które pomogą nam odpowiednio pożegnać się z najbliższymi i wylogować po raz ostatni. Oto niektóre z nich.

legacylocker.com – Tutaj możesz spisać wszystkie swoje loginy oraz hasła do kont internetowych, kont bankowych, portali społecznościowych, itp. Gdy Legacy Locker zweryfikuje informacje o twoim zgonie, lista z hasłami zostanie wysłana do wskazanego spadkobiercy.

deathswitch.com – Jeśli skrywasz jakąś tajemnice którą chciałbyś się podzielić dopiero po swojej śmierci, to jest odpowiednie miejsce. Death Switch wysyła regularnie e-maile z prośbą o potwierdzenie odpowiednim hasłem, że żyjesz. Jeśli kilka razy nie odpowiesz, system wysyła napisane wcześniej wiadomości pod wskazane adresy.

greatgoodbye.com – Pozwala na wysłanie listu zza grobu do twojej rodziny oraz przyjaciół. Możesz tutaj zostawić dla nich zdjęcia, muzykę oraz filmy.

slightlymorbid.com – Kto powiadomi twoich znajomych z sieci, jeśli przytrafiło ci się coś strasznego? SlightlyMorbid umożliwia zebranie wszystkich kontaktów, które w razie potrzeby zostaną przekazane wybranej przez ciebie osobie.

Komentarze niedostępne.