Jeden procent

Jak co roku nieubłaganie zbliża się termin składania deklaracji podatkowych i tym samym również możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Ponieważ pieniążki te i tak już do nas nie wrócą dobrze jest wybrać samemu na co mają zostać spożytkowane.

Niestety obecnie organizacje pożytku publicznego mnożą się jak grzyby po deszczu, jest ich coraz więcej i więcej, reklamują się w telewizji (ciekawe skąd mają na to fundusze…) i każda chce aby to właśnie im przeznaczyć tytułowy 1%. W natłoku tego wszystkiego można po prostu zwariować.

Aby wybrać tą najwłaściwszą należy zastanowić się co jest dla nas najważniejsze. Dla mnie najistotniejsze jest to, aby przekazane organizacji fundusze rzeczywiście trafiły do osób/zwierząt w potrzebie, abym miał namacalne dowody, że zebrane w ten sposób środki są wykorzystywane maksymalnie i zgodnie z przeznaczeniem. Niby niezbyt wyszukane kryteria wyboru, a jednak natychmiast liczba organizacji które mógłbym brać pod uwagę drastycznie zmalała spośród których jedna zdecydowanie wyróżniała się.

Coraz częściej będąc w szpitalu bądź przychodni możemy zauważyć naklejkę bądź tabliczkę z czerwonym serduszkiem i napisem „Sprzęt został ufundowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy„. Ja już kilkukrotnie widziałem te charakterystyczne czerwone serduszka na sprzęcie medycznym, który wykorzystywany jest codziennie w leczeniu ludzi, zarówno młodszych jak i starszych. To właśnie dzięki zakupowi nowych karetek,  wyposażeniu niejednokrotnie całych oddziałów szpitalnych jak również kupnie specjalistycznych urządzeń na które często szpitale po prostu nie stać lekarze są w stanie pomagać innym, niejednokrotnie ratując nie tylko zdrowie ale także i życie, a to wszystko dzięki pomocy WOŚP.

Gdy uświadomiłem sobie ile dobra uczyniła fundacja Jurka Owsiaka, nie miałem wątpliwości komu przekażę mój jeden procent. 1% dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Komentarze niedostępne.