Machinarium – przygoda inna niż wszystkie

Pragnąc umilić sobie niedzielne popołudnie postanowiłem trochę pograć. Ponieważ byłem już trochę znużony wysokobudżetowymi produkcjami nastawionymi na długie godziny spędzone przed telewizorem/monitorem chciałem zagrać w coś niewielkiego i jednocześnie wymagającego wysilenia szarych komórek, czyli jakąś łamigłówkę.

Po przejrzeniu portali o odpowiedniej tematyce moją uwagę przykuł zwłaszcza jeden tytuł o interesującej nazwie Machinarium stworzonej przez niezależne czeskie studio Amanita Design. Ku mojemu zaskoczeniu, twórcy gry byli na tyle rozmyślni, że umieścili na ich stronie internetowej machinarium.net demo gry zawierające pierwsze 3 plansze, które możemy uruchomić bezpośrednio w przeglądarce internetowej niczego nie instalując na dysku. Sama gra dostępna jest na wszystkie popularne platformy, czyli na Windowsa, Linuksa oraz Maka, co jest kolejnym plusem.

Już po kilku minutach spędzonych w świecie Machinariu wiedziałem, że mam do czynienia z produkcją wybitną i na swój sposób niepowtarzalną. Mógłbym tutaj po kolei wymieniać i zachwalać poszczególne elementy począwszy od unikalnego klimatu miasta złomu, śrubek i mechanicznych stworzeń, poprzez przepiękną ręcznie rysowaną grafikę dopracowaną w najmniejszych szczegółach, ciekawych zagadkach, a na niemniej udanej ścieżce dźwiękowej kończąc.

Myślę, że najlepiej będzie, drogi Czytelniku, jak sam zagrasz i zobaczysz dlaczego Machinarium zdobyło kilka nagród na międzynarodowych konkursach dla najlepszych gier oraz całą masę pozytywnych opinii od graczy na całym świecie.

Aktualizacja:
Jeden z ciekawszych wpisów o grze jakie znalazłem:
http://mojmac.pl/2010/04/19/machinarium-przygoda-inna-niz-wszystkie/

Komentarze niedostępne.